Najnowsze komentarze
Kategorie
Sonda teleinformatyczna

Jaki posiadasz telefon komórkowy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kredyt hipoteczny

1Chciałoby się od razu napisać, że to zło i należy się trzymać od tego z daleka. I w sumie prawda jest taka, że jeśli tylko takiego kredytu hipotecznego możemy uniknąć należy to zrobić. Co jednak mają zrobić osoby, które nie mają gdzie mieszkać. Dla nich taki kredyt jest często jedynym wyjściem. Niestety na wiele lat zatapiają się w ogromnych długach. Zwykle jeszcze dzieci tych którzy taki kredyt zaciągnęli muszą latami spłacać długi rodziców. Trzeba więc się dobrze zastanowić czy aby na pewno chcemy pozostawić swoim dzieciom taki bagaż. W końcu my mamy wybór, możemy taki kredyt zaciągnąć lub nie, a nasi potomkowie już na starcie będą obciążeni długami. Warto sobie zdawać sprawę, że im będzie dużo trudniej.

Kredyt hipoteczny pozwala z całą pewnością na zakup własnego konta. Niektórzy twierdzą, że jeśli ma się rodzinę i dach nad głową to już ma się wszystko. Biorący kredyty hipoteczne rzadko jednak biorą pod uwagę fakt, że kupno domu to nie jest jednorazowy wydatek na lata. Kupując dom należy się liczyć z nieustannymi remontami, opłatami i potrzebami narastającymi z każdym rokiem. Przemyśleć należy zatem to, czy pomimo spłacania kredytu hipotecznego, często bardzo wysokiego, będziemy w stanie zapewnić byt naszej rodzinie. Wiele osób kupuje domy pod hipotekę, a następnie nawet ich nie wykańcza i sprzedaje dalej. To co na początku staje się spełnieniem marzeń, po jakimś czasie może się wydać najnormalniejszą w świecie klęską. Przestrzec należy więc wszystkich przed długoletnimi konsekwencjami tego typu kredytów.

Komentarze do “Kredyt hipoteczny”

  • TheKrzysiu pisze:

    Na szczęście ja nie musiałem brać żadnego kredytu na swoje mieszkanie. Razem z żoną przez kilka lat ciężko pracowaliśmy i razem z wcześniejszymi oszczędnościami udało się uzbierać na własne M. Mieliśmy szczęście, że dysponowaliśmy oszczędnościami bo startując od zera na pewno nie udałoby się tego osiągnąć.